Państwa pytania

zbiorniki, posadowienie, udt

Z czego wykonane są zbiorniki Mikrostacje.pl

Zbiorniki Mikrostacje.pl są wykonane z wysokiej jakości granulatu polietylenowego oraz formowane technologią form rotacyjnych (Rotomoulding). Dzięki temu, wszystkie nasze zbiorniki gwarantują jakoś oraz trwałość płaszczy, a cechująca nasze zbiorniki grubość ścian dodatkowo poprawia sztywność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zostało to potwierdzone między innymi uzyskaniem certyfikatu Natura 2000, pozwalającego na wykorzystanie zbiorników Mikrostacje.pl na terenie objętym ochroną środowiska. Dodatkowym atutem wykorzystania wysokiej jakości materiałów jest możliwość naprawy płaszcza zbiornika, nawet w przypadku przebicia. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dlatego oferujemy płaszcze oraz drzwi szaf dystrybucyjnych w wybranym przez klienta kolorze. Wszystkie zbiorniki wykonane w Polsce pod nadzorem UDT są zgodnie z normą PN EN 13341:2002+A1 :2011.

Wybierając zbiorniki Mikrostacje.pl otrzymujesz najwyższą jakość. Mamy na to patent:

Dokument patentowy na dwupłaszczowe zbiorniki na ON

Dokument patentowy na moduł MS Prime

Własny zbiornik na ON a normy prawne

Dokumentem opisującym posadowienie naszych zbiorników jest Rozporządzenie Ministra MSWiA z 7 czerwca 2010 r. Zgodnie z paragrafem 11, punktem 1 dokumentu „dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika w zbiorniku naziemnym, dwupłaszczowym o pojemności do 5 m³”.

Na zewnątrz czy wewnątrz ?

Zbiorniki nie mogą znajdować się w pomieszczeniach

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy, dwupłaszczowe zbiorniki naziemne nie mogą być użytkowane wewnątrz zamkniętych pomieszczeń. Mogą natomiast stać pod dachem lub wiatą, otoczone z trzech stron ścianą ogniową. Posadowienie zbiornika na wolnym powietrzu nie jest jednak problemem dla zbiorników Mikrostacje.pl ponieważ płaszcze zbiornika wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV oraz objęte są 10 letnią gwarancją.

A co z bezpieczeństwem mojego paliwa ?

Zarówno układ dystrybucyjny jak i zainstalowany w zbiorniku system zarządzania (opcjonalnie) objęte są 2 letnią gwarancją i przygotowane do pracy w skrajnie wysokich jak i niskich temperaturach. Dodatkowym zabezpieczeniem Twojego paliwa jak i osprzętu zbiornika są zainstalowane w każdym typie naszych zbiorników, zamki na klucz.

Gdzie postawić zbiornik ?

Aby prawidłowo posadowić zbiornik, należy zachować kilka podstawowych odległości od kluczowych punktów.

10 m – odległość minimalna od zabudowań mieszkalnych

5 m – Minimalna odległość od innych obiektów budowlanych

5 m – Minimalna odległość od krawędzi działki na której znajduje się zbiornik

3 m – Minimalna odległość od drogi

10 m – Minimalna odległość od krawędzi lasu

5 m – Minimalna odległość od rzek, zbiorników wodnych i ujęć wody

Otoczenie i zabezpieczenie zbiornika

Wszystkie zbiorniki Mikrostacje.pl zasilane są standardowym napięciem 230 V, na zewnątrz szafy dystrybucyjnej znajduje się również wyprowadzenie uziemienia zbiornika, które należy odpowiednio podłączyć. Dla zbiorników na olej napędowy o pojemności do 5000 l, nie wyznacza się strefy wybuchu.

Zbiornik nie może być otoczony z 4 stron budynkami. Opisywane wcześniej odległości posadowienia mogą zostać skrócone o połowę jeżeli od strony obiektu / obszaru zbiornik zostanie osłonięty barierą ognioodporną o klasie odporności minimum REI 120.

Podstawa musi być wykonana z materiału niepalnego o grubości minimum 5 cm oraz szersza i dłuższa o 30 cm od samego zbiornika.

Pobierz mapę posadowienia zbiorników

Jakie zbiorniki należy zgłosić do UDT ?

Różnica między zbiornikami do 2500 l a do 5000 l

Zbiorniki naziemne, dwupłaszczowe do pojemności 2500 l włącznie objęte są formą dozoru technicznego uproszczonego – do zbiorników tej kategorii nie wydaje się decyzji UDT zezwalającej na eksploatację zbiornika.

Zbiorniki naziemne, dwupłaszczowe od pojemności 2500 l do 5000 l włącznie objęte są formą dozoru technicznego ograniczonego – posadowienie zbiornika tej kategorii wiąże się z rejestracją zbiornika w lokalnym Urzędzie Dozoru Technicznego.

 Wszystkie zbiorniki Mikrostacje.pl, jako produkt wytwarzany w Polsce, posiadają pełną szczegółową dokumentację potrzebną do bezproblemowego posadowienia, zarejestrowania zbiornika w UDT oraz użytkowania.

Działając na krajowym rynku od 1989 roku posiadamy specjalistyczną wiedzę na temat magazynowania i dystrybuowania paliw płynnych na użytek własny, dlatego nasi handlowcy nie tylko pomogą Państwu prawidłowo posadowić swój nowy zbiornik na olej napędowy ale również przekażą informację i wskazówki jak sprawnie zarejestrować zbiornik w UDT.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie ? Skontaktuj się z naszymi handlowcami

tel. 32 389 25 79