Państwa pytania

zbiorniki, posadowienie, udt

Z czego wykonane są zbiorniki Mikrostacje.pl

Zbiorniki Mikrostacje.pl są wykonane z wysokiej jakości granulatu polietylenowego oraz formowane technologią form rotacyjnych (Rotomoulding). Dzięki temu, wszystkie nasze zbiorniki gwarantują jakoś oraz trwałość płaszczy, a cechująca nasze zbiorniki grubość ścian dodatkowo poprawia sztywność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowym atutem wykorzystania wysokiej jakości materiałów jest możliwość naprawy płaszcza zbiornika, nawet w przypadku przebicia.

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dlatego oferujemy płaszcze oraz drzwi szaf dystrybucyjnych w wybranym przez klienta kolorze.

Własny zbiornik na ON a normy prawne

Dokumentem opisującym posadowienie naszych zbiorników jest Rozporządzenie Ministra MSWiA z 7 czerwca 2010 r. Zgodnie z paragrafem 11, punktem 1 dokumentu „dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika w zbiorniku naziemnym, dwupłaszczowym o pojemności do 5 m³”.

Na zewnątrz czy wewnątrz ?

Zbiorniki nie mogą znajdować się w pomieszczeniach

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy, dwupłaszczowe zbiorniki naziemne nie mogą być użytkowane wewnątrz zamkniętych pomieszczeń. Mogą natomiast stać pod dachem lub wiatą, otoczone z trzech stron ścianą ogniową. Posadowienie zbiornika na wolnym powietrzu nie jest jednak problemem dla zbiorników Mikrostacje.pl ponieważ płaszcze zbiornika wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych i promieni UV oraz objęte są 10 letnią gwarancją.

A co z bezpieczeństwem mojego paliwa ?

Zarówno układ dystrybucyjny jak i zainstalowany w zbiorniku system zarządzania (opcjonalnie) objęte są 2 letnią gwarancją i przygotowane do pracy w skrajnie wysokich jak i niskich temperaturach. Dodatkowym zabezpieczeniem Twojego paliwa jak i osprzętu zbiornika są zainstalowane w każdym typie naszych zbiorników, zamki na klucz.

Gdzie postawić zbiornik ?

Aby prawidłowo posadowić zbiornik, należy zachować kilka podstawowych odległości od kluczowych punktów.

10 m – odległość minimalna od zabudowań mieszkalnych

5 m – Minimalna odległość od innych obiektów budowlanych

5 m – Minimalna odległość od krawędzi działki na której znajduje się zbiornik

3 m – Minimalna odległość od drogi

10 m – Minimalna odległość od krawędzi lasu

5 m – Minimalna odległość od rzek, zbiorników wodnych i ujęć wody

Otoczenie i zabezpieczenie zbiornika

Wszystkie zbiorniki Mikrostacje.pl zasilane są standardowym napięciem 230 V, na zewnątrz szafy dystrybucyjnej znajduje się również wyprowadzenie uziemienia zbiornika, które należy odpowiednio podłączyć. Dla zbiorników na olej napędowy o pojemności do 5000 l, nie wyznacza się strefy wybuchu.

Zbiornik nie może być otoczony z 4 stron budynkami. Opisywane wcześniej odległości posadowienia mogą zostać skrócone o połowę jeżeli od strony obiektu / obszaru zbiornik zostanie osłonięty barierą ognioodporną o klasie odporności minimum REI 120.

Podstawa musi być wykonana z materiału niepalnego o grubości minimum 5 cm oraz szersza i dłuższa o 30 cm od samego zbiornika.

Pobierz mapę posadowienia zbiorników

Jakie zbiorniki należy zgłosić do UDT ?

Różnica między zbiornikami do 2500 l a do 5000 l

Zbiorniki naziemne, dwupłaszczowe do pojemności 2500 l włącznie objęte są formą dozoru technicznego uproszczonego – do zbiorników tej kategorii nie wydaje się decyzji UDT zezwalającej na eksploatację zbiornika.

Zbiorniki naziemne, dwupłaszczowe od pojemności 2500 l do 5000 l włącznie objęte są formą dozoru technicznego ograniczonego – posadowienie zbiornika tej kategorii wiąże się z rejestracją zbiornika w lokalnym Urzędzie Dozoru Technicznego.

 Wszystkie zbiorniki Mikrostacje.pl, jako produkt wytwarzany w Polsce, posiadają pełną szczegółową dokumentację potrzebną do bezproblemowego posadowienia, zarejestrowania zbiornika w UDT oraz użytkowania.

Działając na krajowym rynku od 1989 roku posiadamy specjalistyczną wiedzę na temat magazynowania i dystrybuowania paliw płynnych na użytek własny, dlatego nasi handlowcy nie tylko pomogą Państwu prawidłowo posadowić swój nowy zbiornik na olej napędowy ale również przekażą informację i wskazówki jak sprawnie zarejestrować zbiornik w UDT.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie ? Skontaktuj się z naszymi handlowcami

tel. 32 389 25 79