Przełom na rynku paliw płynnych

paliwa syntetyczne już w polsce
olej napędowy hvo 100

Jako jedni z pierwszych w kraju, wprowadzamy na rynek krajowy ekologiczny olej napędowy HVO 100. Hydrorafinowane paliwo syntetyczne jest w pełni wartościowym odpowiednikiem klasycznego oleju napędowego, spełniającym założenia redukcji śladu węglowego w Europie.

Stosując HVO 100 przyczyniasz się do ochrony środowiska, bez konieczności elektryfikacji lub wodoryzacji swojej floty pojazdów lub maszyn. HVO jest również tak samo bezpieczne w magazynowaniu i użytkowaniu jak standardowy olej napędowy.

 

Czym jest paliwo HVO 100

HVO 100 to odnawialny, syntetyczny olej napędowy który posiada takie same właściwości użytkowe jak klasyczny olej napędowy dostępny na stacji paliw. Paliwo powstało jako ekologiczna alternatywa dla diesla, produkując do 90% mniej CO2 podczas spalania. HVO zostało już sprawdzone w komercyjnym transporcie drogowym, między innymi w krajach skandynawskich, Niemczech, Belgii czy we Włoszech, a teraz wchodzi również na rynek Polski.

Pełnowartościowy zamiennik ON

Paliwo HVO może być bez problemu użytkowane w większości nowoczesnych silników wysokoprężnych (Diesla) bez dodatkowych modyfikacji. Paliwo posiada dobre właściwości smarne oraz nie krzepnie w niskich temperaturach.

Wysoka efektywność pracy

Paliwa HVO 100 wykazują nawet większą wydajność energetyczną niż standardowy olej napędowy oraz posiadają niższą temperaturę krzepnięcia.

90% mniej CO2

HVO 100 produkuje znacznie mniej dwutlenku węgla, tlenków azotu (NOx) oraz cząstek stałych.

Alternatywa dla elektryfikacji / wodoryzacji

HVO 100 daje silnikom Diesla drugie życie. Jednostki wysokoprężne – do niedawna skazane na stopniowe wycofywanie z użytkowania, teraz mogą brać udział w redukcji śladu węglowego, jednocześnie gwarantując wysoki zasięg i bezawaryjność. Nie musisz kupować nowych pojazdów aby spełnić normy emisji – wystarczy że tankujesz HVO 100.

Dostępność i jakość

HVO 100 przestaje być jedynie ciekawostką, a wkracza na rynek jako pełnowartościowy produkt. Wybierając paliwa EGH SA możesz być pewien ciągłości dostaw i najwyższej jakości paliwa.

Dostawa i magazynowanie

Ponieważ olej syntetyczny posiada parametry chemiczne prawie identyczne jak ON, możesz go magazynować w naziemnych dwupłaszczowych zbiornikach Mikrostacje.pl oraz zamawiać z dostawą lub odbiorem własnym.

HVO 100 – Nowy produkt, ta sama wygoda współpracy

Oferujemy zarówno dostawy HVO 100 jak i dedykowane zbiorniki Mikrostacje.pl HVO na terenie całego kraju. Wystarczy że zadzwonisz pod 32 389 25 79, lub napiszesz na mikrostacje@eg.com.pl by poznać szczegółową ofertę.

Procedura zamawiania paliwa HVO

To nic prostszego, poprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy zamówienia oraz pomożemy w realizacji wszystkich przepisów prawnych związanych z odbiorem paliw płynnych. Oferujemy niezobowiązujące spotkanie w Twojej siedzibie, rozmowę telefoniczną lub spotkanie zdalne online – nasi przedstawiciele wytłumaczą Ci wszystkie aspekty związane z dostawami paliw syntetycznych.

Dalsze zamówienia przebiegają z zachowaniem minimum formalności:

– telefonicznie lub mailowo – kontaktując się z Twoim opiekunem lub działem logistycznym Mikrostacje.pl

– automatycznie – za pośrednictwem zbiornika Mikrostacje.pl HVO, wraz z systemem zarządzania MS Prime. System analizując rzeczywisty stan paliwa w zbiorniku może wysłać automatyczne zamówienie gdy osiągnie stan ostrzegawczy, zapewniając ciągłość pracy w Twojej firmie.

Magazynowanie HVO 100 na użytek własny

Tak jak w przypadku klasycznego oleju napędowego B0 czy B7, paliwo HVO 100 możesz magazynować na użytek własny w naziemnym, dwupłaszczowym zbiorniku Mikrostacje.pl. Do pojemności 5000 l bez dodatkowych pozwoleń na budowę.

Do jego posadowienia wystarczy spełnić podstawowe warunki odległościowe dla paliw klasy III (zobacz mapę odległości), a dla zbiornika nie wyznacza się strefy wybuchu. Produkowany i składany jest w Polsce, pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego.

Zbiornik HVO może zostać zarówno wyposażony w podstawowy układ dystrybucyjny z licznikiem cyfrowym oraz pływakowym pomiarem paliwa, jak i w system zarządzania paliwem MS Prime, rejestrującym użytkowników, tankowane pojazdy i mierzącym stan paliwa w czasie rzeczywistym. System uniemożliwia pobór paliwa osobom niepowołanym, a wszystkie zbierane informacje przesyła 24/7 na internetowy portal klienta Mikrostacje.pl.

Współpracujemy z fachowcami

Dzięki naszej ugruntowanej pozycji na rynku, współpracujemy z największymi koncernami oraz terminalami paliwowymi w kraju. To gwarancja najwyższej jakości i bezproblemowej pracy Twoich pojazdów, zasilanych naszymi paliwami.

Wszystkie nasze dostawy paliw monitorowane są w czasie rzeczywistym za pomocą technologii GPS, dlatego dokładnie śledzimy całą trasę cystern od momentu poboru paliwa z terminala aż po załadunek Twojego zbiornika – a Ty masz do tego wgląd, wraz z przewidywanym czasem dostawy oraz podstawowymi informacjami na temat konkretnego pojazdu i kierowcy. Dodatkowo, jeżeli połączysz nasze dostawy z dwupłaszczowym zbiornikiem na HVO marki Mikrostacje.pl i systemem MS Prime, Twoje paliwo będzie zamawiane i kontrolowane w całości automatycznie, zarządzając kompleksowo całą gospodarką paliwową w Twojej firmie czy gospodarstwie.

Kontakt

Bez kruczków, ukrytych zapisów i podobnych – tak wygląda współpraca z Ekopolem Górnośląskim Holding SA. Naszą działalność opieramy na krótkiej i niezobowiązującej umowie, wypełniając jedynie założenia prawne obowiązkowe w kraju. Do do Ciebie należy ostateczna decyzja którą ofertę cenową wybierasz konkretnego dnia.

Dział handlowy Mikrostacje.pl

tel. 32 389 25 79

email: mikrostacje@eg.com.pl